Rejestracja
Dodaj ogłoszenie
Nieterminowy zwrot sprzętu NC+

Nieterminowy zwrot sprzętu NC+

UWAGA na nieterminowy zwrot sprzętu (dekoder, karty) do Cyfry, Prawnicy Nc+ wymyślili  świetny zapis w regulaminie umowy który pozwala nałożyć na nas bardzo wysokie kary umowne.

Od nałożonej kary za nie terminowe oddanie karty abonenckiej praktycznie nie ma odwołania, niektórzy abonenci próbowali powołać się na zapisy art. 385 z indeksem 3 pkt. 17) k.c.) zgodnie z którym za niewiążące uznaje się obciążenie konsumenta obowiązkiem zapłaty rażąco wygórowanej kary umownej.

Czyżby NC+ znowu wykiwała abonentów? Tak można powiedzieć że wetują sobie straty dużym spadkiem zarejestrowanych abonetów za kawałek plastiku który jest bez żadnej wartości bo sygnał został na nim wyłączony a tylko nasze niedopatrzenie albo brak czasu na oddanie sprzętu w terminie skutkuje bardzo wysokimi karami z którymi ciężko będzie nam się pogodzić.

Jeżeli firma windykacyjna skieruje sprawę do sądu to możemy jeszcze doliczyć do magicznych 300zł koszt postępowania w sądzie.

Niestety powoływanie się na niedozwolone klauzule umowne nie działa. W 99% Sąd Okręgowy i tak orzeka na korzyść operatora NC+ w uzasadnieniu Sędzia stwierdza, że pomimo że naruszenie interesu operatora jest znikome albo żadne, to regulamin jest rzeczą świętą i sami świadomie podpisaliśmy umowę, a kara którą nakłada na nas operator nie jest wygórowana.

 

Może Urząd Ochrony Konsumenta prześwietli zapisy w regulaminie NC+

No cóż należy jak ognia unikać Cyfry+. i Grupy ITI


Reklama
logotyp1 logotyp2 logotyp3